Олімпіада з програмування мікроконтролерів.

Кілька годин тому закінчилася чергова олімпіада для студентів, засновником, організатором та спонсором якої є фірма «Open System». Вже три роки, як вона проводиться не в Хмельницькому, а в Києві, на базі Кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури ФЕЛ КПІ.

Цього року олімпіада пройшла дещо спокійніше, ніж минулого та позаминулого.
З одного боку — завдань було менше і вони були простіші. Більшість задач були прийняті з першого разу, що зменшило об’єм роботи «командам» журі. Я навіть боявся, що виникнуть проблеми у верхній частині турнірної таблиців зв’язку з тим, що багато команд розв’яжуть всі задачі. Але тут спрацювали додаткові бали за мінімальний розмір коду, які у кожної з команд автоматично вийшли різними і переможці розсортувалися чітко і без питань.
З іншого боку — набагато менше учасників прийшло на апеляцію. Хоча, як і в минулі роки, апеляції були практично лише в стилі «ми старалися і нам було важко, тому…» та «чому сервер не прийняв наш останній розв’язок, який ми спробували послати вже після того, як сервер перестав приймати розв’язки», все пройшло значно спокійніше.

А родзинкою цьогорічної олімпіади було додаткове змагання «танків-роботів», на якому танки мали знайти за допомогою «міношукача» монети в одну гривню серед приклеєних до столів 10- та 25- копійчаних монет.
Сподіваюся, найближчим часом організатори викладуть відеозаписи.

На мій погляд, найкраще їздив танк команди, яка не потрапила в призові місця через випадковість, підсилену кубковою системою конкурсу. Вони «вилетіли» у чверть-фіналі. Журі оперативно порадилося і додало номінацію «приз глядацьких симпатій» (і це було підтримано бурхливими оплесками глядачів).

Я отримав танк одночасно з командами на початку березня. Але (тут викреслено купу відмазок на зразок «робота», «сім’я-діти», «інші проекти, та ж scmRTOS, свіжа версія якої на підході») я вже давно не студент, тому не вистачило мені не останньої ночі, а останніх тижнів так двох :-). Відповідно, мені нічого було показати — особливо на фоні найкращого танка.

Ще раз всіх вітаю і всім дякую.

Leave a Reply

[flagcounter image]