Шматочок дерева

Нещодавно пішов і взяв на балконі шматочок дерева. Кілька рухів пилкою, трохи роботи ножем та напилком, два отвори. Вийшла ось така деталька.

Дерев’яний протез для лампи

І захотілося щось зробити руками, і не хотілося викидати річ, яка зламалася, але могла б ще довго працювати.

Зламалася ось ця лампа (на фото вона вже відремонтована). Шарнір лампи в деяких місцях мав настільки тонкий пластик, що я навіть здивувався, як він пропрацював вже мінімум років шість-сім.

Відремонтована лампа

Довелося зробити протез. Одну ступінь свободи було втрачено, але вона не так часто і використовувалася. Але тепер рідна-звична лампа ще попрацює.
На наступному фото дерев’яний протез для метало-пластикової лампи на місці роботи:

Протез шарніра на місці

6 Responses to “Шматочок дерева”

 1. alexey_laa says:

  Мені як раз таку саму лампу довелося ремонтувати. Та лампочка, що була в лампі, почала блимати. Я у магазині купив нову лампочку. Коли поставив – бачу, знову блимає. Я тут почав усе перевіряти – контакт у патроні, дросель, проводи. Нічого знайти не можу. Вийняв дросель та лампу, увімкнув окремо – блимає. Подумав, що у дроселі іноді чомусь пропадає контакт – дросель виглядає як зроблений нашвидкуруч – аби працювало.

  Став шукати чим його можна замінити. В інеті дошукався до фрази “Вот в этом «пеньке» собака-то и зарыта!” ( http://www.irbislab.ru/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=15 , під другим фото на сторінці 🙂 ). Потім купив в інтернет-магазині дросель під таку лампочку. Вмикаю з новим дроселем – блимає знову! Тоді вже зрозумів, що у магазині трапилась погана лампочка. Поїхав сьогодні поміняв – працює.

  А ще помітив, що холодно-білі лампочки, мабуть, менш стабільно працюють ніж тепло-білі. В мене перед цим тепло-біла була. І я, коли цю міняв, то поміняв з холодно-білої на таку саму тепло-білу.

  Мабуть, гарно було б у таку лампу поставити два світлодіоди по 5 Вт. Але вони недешеві усе ж таки. 🙂

  • ReAl says:

   Так, у цих ламп стартер у цоколі, а стартер теж може здохнути.
   А до світлодіодів ще блок живлення треба буде. То вже простіше світлодіодну лампу на 220В і шукати, десь бачив невеликі.

 2. Kosta says:

  ото треба й його з дерева зробити – буде вiчна лампа

 3. dor says:

  Бук! Все розвалиться, а лампа житиме. Ой, ні — тепер найслабше місце — струбцина, здається ,)

  • ReAl says:

   Тепер вже важко сказати, що саме.
   Струбцина зроблена доволі пристойно. Дросель баласту не гріється і не гуде.
   Схоже, найслабше місце тепер — пластиковий штир з-під дроселя в струбцину.

Leave a Reply

[flagcounter image]