Пора робити «миколайчики»

Наступні вихідні — останні перед 19 грудня, пора вже зараз готуватися робити «миколайчики».

З рецептом і чудовими зразками розпису можна ознайомитися, переглянувши сторінку про це печиво на сайті «Наша Парафія».

Раніше я вже писав про те, як швидко зробити формочку для миколайчиків у вигляді дідуся в свиті, а також докладно пояснив, як зробити формочку довільної форми. До суботи є ще час самостійно зробити формочки, навіть якщо з першого разу не вийде.

Тут я викладу фотографії різних формочок, зроблених описаним способом, а ближче до вихідних викладатиму фото як ті миколайчики розмальовують і що з того виходить (все це позначено тегом миколайчики).

Формочки складної форми або великого розміру мають значний периметр, тому, щоб печиво не було надто дрібним, для їхнього виготовлення треба брати консервні банки більшого діаметру. Це або низенькі банки від рибних консервів чи паштетів, або високі банки від дитячого харчування. З високих банок можна зробити дві заготовки, лише треба, щоб гофрування (ребра жорсткості) не підходили близько до верху і денця. Незважаючи на обмеження, які накладає периметр консервної банки на результат, я все ж таки вибрав їх за основу для виготовлення формочок. Мені, мабуть, було б простіше взяти смугу металу і вигнути формочку довільного розміру і вигляду, пропаяти (харчовим оловом) місце стику і хорди, які надаватимуть їй жорсткості. Але, навчений історією з виготовленням писачка, коли для багатьох виявилося проблемою знайти потрібні матеріали, я спеціально вибрав те, що не важко знайти.

У заготовок із консервних банок є такі переваги, як відсутність шва або якісно зроблений шов, і готовий бортик по краю, який захищає руки від поранення при натисканні. Є і недоліки — від початку замкнений контур змушує акуратно підібрати розмір і добре подумати над порядком вигинання (деякі рекомендації є у дописові «як зробити формочку для миколайичків»), та все ж, на мою думку, практично необмежений доступ до матеріалу переважає.

Формочки для «миколайчиків»-дідусів
З банок великого діаметру можна зробити класичних «дідусів», як це показано на відео з посилання вище.

Стадії виготовлення формочки котика

Як швидко складна форма «з’їдає» периметр, видно на прикладі стадій виготовлення формочки-котика

Формочка для печива у вигляді коника

Коник теж виходить доволі маленьким, нижче на спечених миколайчиках це добре видно у порівнянні.

Різні формочки кошенят

Хоча мені дехто каже, що це у мене виходять лисенятка, я продовжую бути впевненим, що то кошенята. І щораз різні, бо кожен раз гнеться на око, прикладаючи до роздруківки (або й іншої формочки). Без розмітки і не завжди втрапляючи у потрібне місце.

Формочки глечика і макітри

А от у глечика та макітри форма проста, простіша навіть від формочки дідуся, тому для печива близького розміру треба взяти банку меншого діаметру. Робити такі формочки зовсім просто, я для них навіть зразка не друкував.

Випечені миколайчики різної форми

І виходить зрештою щось таке. Наступні кроки — заповнити тло, дочекатися його підсихання, а потім вже розписувати.

3 Responses to “Пора робити «миколайчики»”

 1. dor says:

  Класно.

  Тільки звернув увагу, що твоя wp-тема не показує мітки (теги), причеплені до статті?

  Треба би якось пофіксити.

  А ще я тобі хочу порадити прикрутити fancybox до зображень (наприклад, цей) та повідомлячку про відповіді на відгуки та/чи «паралельні» відгуки під дописом (наприклад, цю).

  Fancybox я прикручував сам, своїм джаваскриптом (мабуть, переприкручу, але побачимо), а повідомлячку на «Нашу Парафію» взяв оту готову.

  • ReAl says:

   Ой, з темою то точно треба дивитися, я собі занотовував ще якісь недоліки. Тільки от ще й підтримки перемикалки мов давно вже нема, то щось міняти трохи страшно. Треба б розгорнути локально і експериментувати.

   p.s. «Треба їхати»

Leave a Reply

[flagcounter image]